MARIAN PASTERNAK – NASZ FOTOGRAF (1951–2017)

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 24 lipca 2017 r. odszedł do wieczności Marian Pasternak – wieloletni pracownik Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, przyjaciel redakcji „Konspektu”, wspaniały fotograf, autor niezwykłych zdjęć dokumentujących życie naszej Uczelni. Gdy ktoś miał kłopot, mawiało się: „Idź do Mariana, on pomoże, doradzi”. I zawsze pomagał. Zawsze też drzwi do Jego pracowni na zapleczu Audytorium im. prof. Wincentego Danka były otwarte dla wszystkich. Z nami – młodszymi pracownikami – dzielił się swym bogatym doświadczeniem zawodowym, pasją fotograficzną, opowiadał o grzybobraniach i wędrówkach krajoznawczych. Na co dzień uwieczniał aparatem fotograficznym twarze, miejsca i wydarzenia, dziejące się w naszej Alma Mater… Teraz, gdy będziemy wracać do tych fotografii, przypomni nam się serdeczny uśmiech Mariana oraz Jego ciepłe słowa… (fot. M. Więcławek)

Marian