Paula Gorycka Akademicką Mistrzynią Polski w kolarstwie górskim

Relacja z AMP w kolarstwie górskim autorstwa trenera sekcji mgr. Michała Malarza

W miniony weekend (13–14 maja 2017 r.) sekcja AZS kolarstwa górskiego reprezentowała naszą Uczelnię na Akademickich Mistrzostwach Polski. W zawodach organizowanych w parku Śląskim uczestniczyło 221 zawodników z całego kraju. Z naszej Uczelni startowały trzy panie i czterech panów (Paula Gorycka, Maria i Weronika Sala, Mateusz Laszczyk, Mateusz Maciążka, Paweł Dołżycki, Maciej Jaworski). W pierwszym dniu odbył się indywidualny wyścig na czas, na drugi zaplanowano wyścig ze startu wspólnego.

Z zawodów wróciliśmy z 3 medalami: złoty Pauli Goryckiej (klasyfikacja generalna, start wspólny); srebrny Pauli Goryckiej (klasyfikacja generalna, indywidualna czasówka); brązowy Mateusza Laszczyka (klasyfikacja typów uczelni, start wspólny).

Wyjazd należy uznać za udany, indywidualne złoto w AMP to bardzo duże osiągnięcie. Dwa medale zawdzięczamy doskonałej Pauli Goryckiej – studentce matematyki na naszym Uniwersytecie. Silna reprezentacja Panów, z najlepszym Mateuszem Laszczykiem (18. w generalce), okazała się jednak niewystarczająco mocna, aby zdobyć medale w klasyfikacji generalnej. W typach uczelni, pomimo spełnionych warunków, nie było klasyfikacji. Szkoda, gdyż wrócilibyśmy wówczas z dodatkowym złotym krążkiem…

Nasi zawodnicy pozytywnie oceniają organizację zawodów i wyjazdu – dziękujemy Panu Prezesowi Łukaszowi Licowi za pomoc i wsparcie przy organizacji. Szczególne podziękowania również dla firmy Bikershop, która była sponsorem wyjazdu. Cały czas zbieramy doświadczenia i z roku na rok bardziej liczymy się na tych prestiżowych zawodach. Planujemy zacieśnić współpracę z Bikershop i stworzyć najsilniejszą akademicką drużynę MTB w Krakowie.

20170514-AZS-2 20170514-AZS-3